22 Aralık 2011 Perşembe

New York İşgalcilerinden Destek Mektubu!

New York’tan Istanbul’a, 6 Aralık’ta kendilerine ait olanı geri alan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerine selamlarımızı ve dayanışma duygularımızı gönderiyoruz. Ucuz ve besleyici gıda sağlamak o kadar da zor bir iş değildir. Ancak öğrenciler gıda istediklerinde, üniversite onlara Starbucks verdi. Net olalım: küresel kapitalizmin zora dayalı buyruklarını aç öğrencilere dayatmak bir şiddet eylemidir. Ancak, bu kez, öğrenciler bunlara tahammül edilmedi. Yönetimin vurduğunda, öğrenciler de vurdu.

Kampustan kampusa, kentten kente, mücadele ediyoruz. En başta mücadelelerimiz kendi yerel alanlarından yükseliyor, insanlığın ihtiyaçlarına sağır kapitalist sınıfın yağmalama ve tacizlerine karşı tepkilerden yükseliyor. Onların zehirli, tek kullanımlık kahve bardaklarını reddettiğimiz zaman yaşamaya başlıyoruz. Bu reddetme sürecinde, mevcut sistemin aşağılayıcı kamçılarından uzakta yaşamayı, kendi yemeklerini birlikte yapmayı, birlikte yemek yemeye karar veren başkalarından öğreniyoruz. Ve böylece yavaş yavaş perde aralanıyor ve gerçek düşman ortaya çıkıyor. Gıdanın metalaştırılmasını kabul etmiyoruz artık. Artık yaşamlarımızın metalaştırılmasını reddediyoruz. Herhangi bir eğitim, politika ve ekonomik elitinden gelen “Bu gıda yeterince iyidir” ya da “bu yaşam biçimi yeterlidir” gibi biyopolitik müdahaleleri kabul etmiyoruz.

Sizin mücadeleniz bizim mücadelemizdir. Bu mücadelenin bize öğrettikleri garantilemektedir ki, birgün, biz de orada sizinle olacağız; parasız ve bol yemeğimizi hep beraber paylaşacağız. Bu dayanışma mesajını böyle okuyun.

Dayanışmayla,
Gezici İşgal Komitesi (New York City)

5 yorum:

  1. kapitalizmin supervisorlari sizi. Sizden anca duduk olur zannimca. Otersiniz starbucks`ta.

    YanıtlaSil
  2. senin de işin zor be hacı.

    YanıtlaSil
  3. kişisel mastürbasyon bu yaptığınız :)

    YanıtlaSil